Blog

Śmiało można przyjąć, że w obecnych czasach, ludzie częściej szukają informacji o naszej działalności na Facebooku, aniżeli na firmowej stronie internetowej. Lubimy by wszystko było aktualne, a właśnie z tym kojarzy nam się Facebook. Przyjazność dla użytkownika i łatwość w użyciu sprawia, że oczekujemy od firmy, aby ta miała dobry fanpage, z którego zaczerpniemy najnowszych wiadomości o marce. Natomiast „dobry fanpejdż to zoptymalizowany fanpejdż”.

 

Pod koniec czerwca, Facebook ogłosił, że w najbliższych tygodniach (bardziej sprecyzowana data nie jest jeszcze znana), światło dzienne ujrzą nowe statystyki (metryki). Ich celem jest pomóc reklamodawcom lepiej „zrozumieć” społeczność portalu społecznościowego Marca Zuckerberga. W szczególności nowe wskaźniki będą użytecznym narzędziem do badania zaangażowania użytkowników w stosunku do reklamy.

Nie ma znaczenia, czy prowadzisz food-truck, blog o podróżach, albo pensjonat w Poroninie. Chcesz by oferowane treści bądź usługi dotarły do jak największej ilości osób. Z tego względu, myśli kierujesz ku Facebookowi - "Jak wypromować stronę na facebooku?" Niestety Facebook to cały świat, a jak dobrze wiemy - światem rządzą pieniądze. Bez płatnych reklam promocja strony fanpage będzie niezwykle trudne (o ile nie chodzi nam o FP, gdzie wrzucać będziemy śmieszne kotki lub inne zabawne obrazki). Nie załamuj się! W niniejszym artykule postaramy się podać Ci kilka pomysłów na to, jak z przy odrobinie pracy wygląda promowanie własnego fb.

 

Emotikony facebook to nowa moda w kampaniach marketingowych największych światowych marek. Każdy z nas używa emotikony facebook w codziennym życiu, stąd PR-owcy kierując się falą facebookowej mody postanowili w swoich kampaniach wykorzystać emotki jako międzynarodowy język komunikacji z użytkownikami social media.

Media społecznościowe są w dzisiejszych czasach jedną z najskuteczniejszych metod docierania do potencjalnych klientów oraz promowania marki. Do lamusa przechodzą papierowe reklamy oraz małe czarno-białe ogłoszenia w gazetach, które zazwyczaj wyrzucamy zapominając o ich istnieniu.
Jedną z możliwości jest aktywne uczestnictwo przynajmniej na jedynm koncie społecznościowym.