Prowadzisz firmę i zastanawiasz się co zrobić, żeby ją wypromować? Zdajesz sobie na pewno sprawę z tego, że social media w dzisiejszych czasach są nieodzownym elementem budowania marki, właściwie w każdej branży. Konkurencja nie śpi, więc warto ten temat zgłębić. Prowadzenie strony firmowej na FB najlepiej jest zlecić specjaliście, jeśli sam nie wiesz jak się za to zabrać. Oczywiście, trzeba dobrze wybrać. Podpowiemy Ci na co zwrócić szczególną uwagę przy zlecaniu obsługi profilu fanpage.

 

 


Zastanów się, jakie są Twoje oczekiwania przed zleceniem prowdzenia Facebooka

Zanim zaczniesz szukać odpowiedniej agencji czy osoby prywatnej, zastanów się jakie są Twoje wymagania, jeśli chodzi o prowadzenie fanpage na Facebooku. Określ jakie masz cele, np. liczba polubień, interakcje z użytkownikami, liczba odsłon strony internetowej, czy do jakiej grupy docelowej chcesz dotrzeć. Pomyśl, jaką grafikę i treści chcesz zamieszczać. Zastanów się, jak często chciałbyś publikować wpisy i jaką kwotę chcesz przeznaczyć na promowanie postów i czy w ogóle. Odpowiedź na wszystkie te pytania pozwoli Ci znaleźć najlepszą dla siebie agencję social media bądź osobę prywatną, która w satysfakcjonujący Cię sposób, poprowadzi Twoją firmę w social mediach.

Znalazłeś odpowiednią agencję/osobę i chcesz jej zlecić obsługę fanpage, co dalej

Znalezienie dobrej agencji social media czy osoby prywatnej, która otrzyma od nas zlecenie prowadzenia profilu fanpage nie jest wcale takie łatwe. Jeśli Ci się udało, to już połowa sukcesu. Po zleceniu prowadzenia strony fanpage na FB do ustalenia jest mnóstwo rzeczy. Wszystko to, co jest dla Ciebie ważne, powinno zostać uwzględnione w planie działania. Kiedy to się już stanie, zaakceptujesz konspekt, możesz podpisać umowę. Pamiętaj, że masz wpływ na wszystkie treści, które zostaną umieszczone w social mediach. Masz pełną kontrolę nad działaniami na fanpage.

zlecenie prowadzenia profilu fanpage na Facebooku

Strategia działania w social mediach

Agencja czy osoba prywatna, którą wybrałeś do prowadzenia strony fanpage na Facebooku musi przygotować dla Ciebie strategię, o której wspomnieliśmy wyżej. To nic innego, jak działania, które będą podejmowane na fanpage, na podstawie zbieranych informacji. Ważne jest to, aby ta strategia była modyfikowana i dostosowywana do warunków i efektów jakie osiągane są na bieżąco. To jest kluczowe, aby generować raporty i sprawdzać jaki efekt przynosi ustalona kampania i co należy zmienić, poprawić, aby efekty było jak najlepsze.

Na strategię działania składają się między innymi:

  • angażujące wpisy,
  • wpisy promujące firmę,
  • treści budujące zaangażowanie użytkowników,
  • grafika, która będzie współgrała z treścią,
  • publikowanie treści w czasie, znanym obserwatorom strony fanpage, tak aby wiedzieli czego i kiedy mogą się spodziewać.

Taki schemat działania jest bardzo istotny i potrzebny. Pamiętaj, że musi być modyfikowany w zależności od sytuacji, która dzieje się codziennie na fanpage. Monitorowanie komentarzy i wiadomości, które spływają i odpowiadanie użytkownikom jest kluczowe. To buduje zaufanie do naszej marki. Zachęcamy również do zapoznania się z artykułem - ile kosztuje reklama na Facebooku.

Trwała współpraca przynosi najlepsze efekty

Dobry wybór skutecznej agencji social media to podstawa. Pamiętaj, że dobrze prowadzony profil fanpage na Facebooku, to dobrze postrzegana marka w internecie, a przecież wiadomo, że aby zaistnieć na dużą skalę Twoja firma musi być widoczna w sieci, dlatego też zleć prowadzenie swojego profilu firmowego fanpage z głową.