Najnowsze szacunki wskazują, że Facebooka posiada już około 16 milionów osób w Polsce. Tak ogromnej publiczność nie ma żadna telewizja, no chyba że podczas najważniejszych meczów Reprezentacji w piłce nożnej. Ilość użytkowników na Facebooku skłania nas do pytań: Czy reklamy na Facebooku są opłacalne? Ile kosztuje facebook reklama? Czy promowanie na Facebooku jest skuteczne? Jak przygotować grupę docelową? Odpowiedź jest równie trudna, jak przy próbie wyjaśnienia ile kosztuje prowadzenie fanpage. Znów usłyszycie od nas: „to zależy”, bo możliwości konfiguracji, które oferuje reklama facebook są niezliczone.

 

 

 

Kampanie na facebooku - 11 podstawowych czynników, które musisz wziąć pod uwagę

 

Ustaw cel marketingowy reklamy na facebooku

W zależności co sprzedajesz i jakie masz obecnie plany wobec swoich klientów, możesz wybrać 1 z 3 celów marketingowych, który jest tak przygotowany, aby naturalnie "wymusić" na odbiorcach konkretną reakcję oraz z bardzo dużą precyzją ustawić reklamę na facebooku. Każda z tych możliwości generuje inne ceny za klik. Jakie? To wszystko zależy od branży i grupy docelowej. Poniżej przedstawiamy cele reklamowe z krótkim opisem:

 

Świadomość:

Ma pokazać i rozreklamować markę, doprowadzić do zapamiętania przesłania przez odbiorce. Mamy tu 2 opcje do wyboru:

  1. Rozpoznawalność marki - taką reklamę na facebooku uruchamiamy, gdy chcemy dotrzeć do osób skłonnych zapamiętać markę i logo. Cel: dotrzeć do pamięci odbiorcy i zostać w niej. Pokazujemy w ten sposób: "cześć! jesteśmy tacy jak Ty! Zaglądnij do nas, bo mamy coś co Cię zainteresuje". Reklama na facebook powinna być tak skrojona, że odbiorca jednoznacznie stwierdzi - "dobra robota!". Kreujemy tu wizerunek firmy, jej myśl przewodnią. NIE reklamujemy tu konkretnego produktu. Otwarcie nowego sklepu lub siłowni, udział w akcji charytatywnej lub wykorzystywanie ekologicznych marchewek do produkcji soków to dobry moment na wykorzystanie tego celu. Reklamę siłowni będziemy realizować regionalnie, producent soków z ekologicznych marchewek może reklamować się na całą Polskę.
  2. Zasięg - ta opcja wyświetli reklamę jak największej liczbie odbiorców w wybranej grupie docelowej. Jej cel: dotrzeć do jak największej liczby użytkowników, przy jak najniższym koszcie za 1000 wyświetleń (CPM Facebook). To również bardzo dobra opcja do reklamy marki i szerzenia wizerunku firmy.

 

Działania:

Ta grupa celów marketingowych dotyczy odbiorców, którzy być może rozważają zakup. Możesz wybrać jedną z opcji zachęcającą do działania:

  1. Ruch - najczęściej wybierana, najbezpieczniejsza dla początkującego Reklamodawcy i stosunkowo najtańsza opcja reklamy na facebooku. Jak się pewnie domyślacie, chodzi o to żeby się działo, czyli generujemy duże zainteresowanie wśród odbiorców, a dzięki temu przekierujemy ich do fanpage'a, do serwisu www lub aplikacji mobilnej. Pamiętaj, że wybierając tą opcję lepiej reklamować zdjęcia lub karuzele zdjęć a nie filmy. Po obejrzeniu filmu, użytkownik zazwyczaj wychodzi z niego, nie zostawiając po sobie śladu.
  2. Aktywność - to zaproszenie do zrobienia wielkiej pozytywnej burzy na Twoim profilu. Ten cel zachęca do komentowania, udostępniania i lakowania. Dodatkowo przy tworzeniu reklamy możesz skorzystać z CTA - "Dodaj przycisk", gdzie do wyboru masz: "Więcej informacji”, “Wyślij wiadomość” i “Kup teraz” oraz "Sprawdź cenę". Cel Aktywność bezpośrednio jest związany z akcjami: polubienie strony i aktywność dotycząca posta.
  3. Instalacje aplikacji - jak sama nazwa wskazuje zachęcasz do instalacji aplikacji poprzez aktywny link.
  4. Wyświetlenie filmu - nic dodać nic ująć. Cel głównie dla firm, których produkty chce się oglądać. Reklama na fb w postaci filmu ma sens w przypadku kina lub firmy realizującej nagrania video na weselach. Pamiętaj, żeby film miał odpowiedni format!
  5. Pozyskiwanie klientów - Lead Ads to idealny model reklamy dla branż skupiających się na bezpośrednim kontakcie z klientem (ubezpieczenia, branże turystyczne, banki). W trakcie tworzenia reklamy na facebooku należy skonfigurować formularz, który potencjalni zainteresowani wypełnią o swój numer telefonu lub adres e-mail. Możesz wbrać również bardziej niestandardowe pytanie. Nie dość, że tworzysz bazę potencjalnych klientów, to jeszcze możesz wykorzystać ją do wysyłania ofert z promocjami w późniejszym czasie.
  6. Wiadomości - w reklamie zamieszczamy CTA, w którym zachęcamy do wysłania wiadomości przez Messengera. Jeżeli decydujesz się na taką formę aktywności, pamiętaj żeby odpowiadać w miarę szybko i profesjonalnie.

 

Konwersja

To już wysoki poziom kontaktu z klientem. Na tym etapie nie interesują Was setki "lajków", ponieważ Waszym celem jest konkretna reakcja odbiorcy, czyli zakup lub rejestracja. To cel sprzedażowy, generujący realny zysk. Żeby ten cel miał sens, należy zainstalować Facebook Piksel.

  1. Konwersje - realizuj cel sprzedażowy, monitoruj oraz prowadź analizy na Pikselu. Mając informację kto wszedł na stronę, kto kupił, kto umieścił produkt w koszyku, ale nie sfinalizował zakupu możesz przygotować odpowiednią reklamę.
  2. Sprzedaż katalogu - tu również musisz mieć Facebook Pixel. Zanim rozpoczniesz tworzenie reklamy, należy utworzyć katalog produktów. Po uzupełnieniu katalogu, Pixel pozwoli na dotarcie do grupy docelowej, która była na stronie i przeglądała ten konkretny produkt!
  3. Wizyta w firmie - kampania na facebook, która ma fizycznie promować lokalizację firmy osobą znajdującym się w pobliżu. Idealne rozwiązanie dla sklepów stacjonarnych. Świetnie się sprawdzi w reklamie kawiarni z mrożoną kawą w upalny dzień:)

 

Targetowanie i hipertargetowanie reklamy na facebooku - walcz o ilość (cenę) wyświetleń

Przygotowałeś grafikę i treść, uważasz że idealnie wpasowuje się w charakter Twojego profilu. Już wiesz jaki jest cel reklamy. Czy jednak dobrze poznałeś odbiorców? To dobry moment, żeby zastanowić się komu mają się wyświetlać reklamy. Od tego przecież zależy koszt reklamy na facebook. Należy stworzyć grupę docelową. I tu uwaga: każdą stworzoną grupę możesz zapisać i edytować w przyszłości. Możesz stworzyć kilka grup o całkowicie różnych parametrach. Jeżeli prowadzisz sklep z asortymentem od zabawek po namioty ogrodowe, możesz mieć grupę docelową rodziców dzieci w konkretnym przedziale wiekowym, ale też grupę osób pasjonujących się ogrodami. Lepiej nie uruchamiać kilku reklam z bardzo podobnymi grupami, które będą się powielać. Możesz pójść o krok dalej i pobawić się z hipertargetowaniem. Dane jakie przekazujemy Facebookowi są wykorzystywane w 100%, dlatego Twoja reklama może wyświetlać się żonatym mężczyznom 30 dni przed rocznicą ślubu, jeżeli prowadzimy sklep sprzedający ciekawe upominki na rocznice i potrafimy stworzyć dobrą reklamę, to powinna ona odnieść sukces. Oferta sali weselnej może pojawiać się wszystkim kobietom o statusie "zaręczona", w końcu po zaręczynach przychodzi czas na myślenie o ślubie. W przypadku, gdy reklama jest źle ustawiona, np. do wszystkich mężczyzn, wtedy może okazać się zwykłym marnotrawieniem pieniędzy, bo docieramy do zbyt ogólnego grona odbiorców, którzy w danym momencie nie będą zainteresowani naszymi produktami, a za dotarcie do których musimy ponieść spory koszt. Ważne jest również to, żeby włączając reklamę dopracować profil. Osoba wchodząca na nasze konto nie powinna mieć wątpliwości, że działamy profesjonalnie i zależy nam na długofalowych relacjach.

 

 

 

Podczas szukania grupy docelowej potrzebnej do uruchomienia reklamy na facebooku masz do dyspozycji cały panel. W nim możesz ustawić:

  • miejscowość + odległość do 80km lub cały kraj
  • reklama może się wyświetlać osobą, które mieszkają w wyznaczonej lokalizacji, tym, którzy są tu na chwilę (turyści) lub tym, którzy kiedyś tu byli
  • przedział wiekowy
  • płeć
  • szczegółowe opcje targetowania - tu szukasz osób o konkretnych zainteresowaniach , statutach, skończonych szkołach
  • wykluczenia - z wybranej grupy możesz wykluczyć część osób (zawęzić grupę). Jeżeli reklamujesz wydarzenie - koncert rockowy, to wykluczasz fanów muzyki klasycznej lub disco-polo. Jeżeli nie dysponujesz wielkim budżetem, lepiej zawęzić grupę maksymalnie i zobaczyć jaki będzie efekt
  • język
  • "wszystkie osoby" - po kliknięciu masz do dyspozycji typy połączeń osób śledzących profil. Kolejne hipertargetowanie, które może zmniejszyć koszty reklamy. Możesz zaznaczyć, żeby reklamy na facebooku pojawiały się osobą, które polubiły profil lub wydarzenie, znajomym osób lubiących profil (dobre rozwiązanie w przypadku, kiedy Twój fan obchodzi urodziny lub zbliża się jego wieczór kawalerski - ofertę otrzymają jego znajomi z odpowiednią treścią daje dużą skuteczność. Możesz również wykluczyć użytkowników profilu i kierować reklamę do zupełnie nowych osób.

 

 

 

 

CPM i CPC - koszt reklamy na facebooku

Model rozliczeń jaki wybierzesz jest ściśle związany z budżetem jakim dysponujesz, tu już bardziej konkretnie dowiesz się ile kosztuje reklama na facebooku. Nie zawsze masz możliwość edycji metody rozliczania. Jeżeli chcesz o tym decydować musisz wybrać ce:l Działania - Ruch lub Konwersja - Konwersje. Pisaliśmy o tym wyżej. W tych kampaniach reklamowych masz do dyspozycji opcję "Strategia składania ofert", gdzie wybierasz "Kliknięcie linku", czyli grupą docelową są osoby skłonne do reakcji - kliknięcia. Bez tej konfiguracji Facebook będzie naliczał opłaty za same wyświetlenia grupie docelowej, co nie jest złym rozwiązaniem, jednak cena jaką ostatecznie zapłacisz będzie wyższa. Wszystko zależy od tego jaki masz budżet i co chcesz z nim osiągnąć. Takie zawężenie grupy daje pewność, że budżet reklamowy będzie odpowiedni wykorzystany. Musimy jednak liczyć się z tym, że grupa docelowa będzie bardzo wąska. Są branże, którym to pasuje - do jakiej branży zaliczasz swój biznes? Czym charakteryzują się skróty decydujące o tym jaka będzie cena reklamy:

CPM

"cost per mille", czyli cena za 1000 wyświetleń. Przy CPM 50 złotych - każde 1000 wyświetleń kosztuje nas 50 złotych. Uwaga! To nie znaczy, że dotarliśmy do 1000 unikalnych osób. Reklama może się wyświetlać kilkukrotnie 1 osobie. Jeżeli Twoje reklamy nie dają zakładanego efektu, to nie ma sensu tkwić w CPM. Osoby, które zobaczyły reklamę w żaden sposób nie zareagowały, a to oznacza że prawdopodobnie zastosowałeś zły cel reklamowy, content lub grupę docelową. Ta forma płatności jest opłacalna przy dużej liczbie kliknięć bo i tak płacisz za wyświetlenia.

CPC

"cost per click", koszty ponosisz w momencie kliknięcia w link. Przy CPC 2,80zł za każde kliknięcie płacimy 2,80zł. CPC odwrotnie do CPM daje bezpieczeństwo wyświetleń, skupiamy się na ilości kliknięć. Nie ważne ile osób zobaczyło reklamę, ważne ile osób zareagowało kliknięciem. W tym przypadku ważna jest konstrukcja reklamy i dobranie grupy docelowej. Treść oraz grafika powinna być tak ustawiona, żeby jednoznacznie dawała informację użytkownikowi po co tam wchodzi, im więcej osób mylnie zinterpretuje reklamę, tym więcej przypadkowych osób wejdzie na reklamę, stracisz budżet.. Jeżeli masz mały budżet i dobrze dobraną grupę docelową, a kampania na facebook dotyczy promocji -70% na płaszcze zimowe - masz pewność, że klików będzie dużo - co za tym idzie koszt będzie wysoki. Ale czy ostatecznie nie chodzi o to, żeby dotrzeć do klienta i przedstawić dobrą ofertę?

Aukcja wpływa na koszt reklamy na FB

Ustalenie stawek za klik przebiega na zasadzie licytacji, więc gdy bierze w niej udział mało albo brak konkurencyjnych reklam (trafiających do tej samej grupy odbiorców) lub są one gorsze jakościowo, to może okazać się, że Facebook z korzyścią obniży nam wydatki. Z kolei, gdy nasza reklama będzie słabsza, w takiej sytuacji nie osiągniemy zakładanych kliknięć, bo po prostu Facebook nie wyświetlając reklamy, również nie wykorzysta całego przeznaczonego przez nas budżetu. Jakość reklam to kolejna istotna cecha licytacji. Albowiem - co może wydawać się dziwne – reklama na Facebooku, a konkretnie najlepsza oferta to nie tylko ta oferująca najwięcej grosza za operacje, a również taka, która według portalu „Zucka” jest reklamą przyjazną dla użytkownika i mającą wysoki wskaźnik dopasowania do grupy docelowej.

CTR - wskaźnik trafności reklamy na facebooku

Przygotowałeś kampanię reklamową i w zasadzie nie wiesz co dalej... zadajesz pytanie: czy wszystko jest jak trzeba, czemu budżet znika tak szybko lub nie znika wcale? czemu nie widzę ruchu w sklepie? To czas na analizę swoich poczynań. Z pomocą przychodzi CTR, czyli wskaźnik trafności który przeanalizujecie z 3 dostępnych wskaźników. Teraz potrzeba przeanalizować dostępne dane, wyciągnąć wnioski i na ich podstawie zoptymalizować reklamę na facebooku. Nie ważne czy prowadzisz kampanię dla największych marek czy sam realizujesz reklamy na własne potrzeby. Analiza oraz ewentualne zmiany są konieczne do zmian, tu chodzi o koszty jakie poniesiesz za reklamę. Wskaźnik trafności jest na głównej stronie w Managerze Reklam. Jeżeli te dane nie są widoczne, musisz zmienić listę widoczności dodając kolejną kolumnę. Do dyspozycji masz:

Ranking jakości

To ranking wskaźnika jakości reklamy. Mierzymy ją na podstawie opinii na temat reklamy i doświadczeń po kliknięciu, ilości ukryć reklamy przez odbiorców. Reklama jest porównywana z reklamami, które konkurowały o tych samych odbiorców i przedstawia relatywne wyniki. Ranking jakości nie jest dostępny w przypadku reklam uzyskujących mniej niż 500 wyświetleń. Reklama może otrzymać oceny:

  • Powyżej średniej
  • Średnia
  • Poniżej średniej (dolne 35% reklam)
  • Poniżej średniej (dolne 20% reklam)
  • Poniżej średniej (dolne 10% reklam)

Ocena (dolne 20% reklam) oznacza, że jakość reklamy była wśród najsłabszych 20% reklam konkurujących o tych samych odbiorców, czyli 80% reklam konkurujących o tych samych odbiorców było postrzeganych jako wyższej jakości!

Ranking wskaźnika aktywności

Aktywność obejmuje wszystkie kliknięcia, polubienia, komentarze i udostępnienia strony. Reklama jest porównywana z reklamami, które konkurowały o tych samych odbiorców w aukcji reklamowej. Tak jak przy rankingu jakości, ranking wskaźnika również dostaje ten sam zakres ocen:

  • Powyżej średniej
  • Średnia
  • Poniżej średniej (dolne 35% reklam)
  • Poniżej średniej (dolne 20% reklam)
  • Poniżej średniej (dolne 10% reklam)

Ocena „poniżej średniej” (20%) oznacza, że oczekiwany wskaźnik aktywności reklamy był wśród najsłabszych 20% reklam konkurujących o tych samych odbiorców. 80% reklam konkurujących o tych samych odbiorców miało wyższy wskaźnik aktywności. Jeżeli myślisz już o sztucznym zwiększaniu aktywności poprzez "wyłudzanie" udostępnień - to wyprowadzamy Cię z błędu. Nic to nie da. Ranking w przypadku reklam mających mniej niż 500 wyświetleń lub przy celach: Zasięg - nie działa.

Ranking współczynnika konwersji

Zasada jak wyżej. Reklama jest natomiast porównywana z reklamami z tym samym celem optymalizacji, które konkurowały o takich samych odbiorców.

Jak poprawić wskaźnik kliknięć CTR?

Przede wszystkim zwróć uwagę na to, czy reklama jest skuteczna. Jeżeli widzisz ruch w sprzedaży i uzyskujesz cel jaki sobie założyłeś a koszty znośne, to zmiany w CTR nie są konieczne. Możesz zrobić to z ciekawości, czy może być jeszcze lepiej. W innym przypadku sprawdź czynniki, które mają wpływ na statystyki. Pod lupę musisz wziąć ponownie grupę docelową, jakość tekstu i grafiki oraz jakość proponowanej oferty. Widocznie nie trafiasz w gust swoich odbiorców. Nic straconego! Zacznij jeszcze raz! To jeden z czynników, który decyduje o tym ile kosztuje reklama na facebooku.

Umiejscowienie reklamy na fb

Kolejny czynnik, który będzie miał duży wpływ na CPM i CPC, czyli na wysokość budżetu to umiejscowienie reklamy. To nic innego jak miejsce, w którym ma się wyświetlać reklama. Podczas tworzenia reklamy sam możesz zdecydować w jakim miejscu będzie pojawiała się reklama, możesz zdać się również na algorytmy Facebooka, który "obliczy" gdzie mają największą szansę zaistnieć. W zależności jaki cel reklamowy wybierzesz Twoja reklama będzie wyświetlana w różnych miejscach.

Lokalizacja reklamy na facebooku

Chodzi tu o miejsca, które są objęte Twoją reklamą. Niestety nie mamy dla Ciebie konkretnej odpowiedzi, że reklamując się w Warszawie zapłacisz 1,80 za klik, a za reklamę w Lelowie to tylko 50 groszy. To znów połączenie wielu czynników. Lokalizacja ma jednak duży wpływ na koszt reklamy.

Zasięg

Prosty przykład na podstawie próby konfiguracji reklamy bez hipertargetowania:

  • przedział wiekowy 20-40 lat, Warszawa w promieniu +17km - 1 200 000 osób
  • przedział wiekowy 20-40 lat, Lelów w promieniu +17km - 10 000 osób

To jasno pokazuję skalę na jaką działacie. Czy zawężając grupę docelową i mając 100zł na reklamę wypromujecie się w Lelowie? Pewnie tak. W Warszawie reklama będzie działać do momentu, kiedy budżet stopnieje do 0. Przy dużej ilości grupy docelowej może to trwać kilka godzin lub dobę. Oczywiście... wszystko zależy od produktu, ceny i jakości reklamy. Jednak im większa liczba potencjalnych odbiorców, tym większa szansa na to, że będzie duże zainteresowanie i koszt reklamy będzie większy. Jednak czy nie o to chodzi, żeby reklama dotarła do dużej ilości osób?

Reklama zagraniczna

Tu sytuacja ma się inaczej, bo w grę wchodzą kursy walut krajów, w których się reklamujemy. Z zasady należy się przygotować na wyższy koszt za klik. Żeby to zobrazować, to można porównać ceny za reklamę na facebooku do ogólnego dobrobytu danego kraju. Za reklamę w krajach skandynawskich zapłacimy więcej, natomiast kraje południowe - mniej.

Budżet reklamowy na kampanie na facebooku

O! Czyżbyśmy dotarli do brzegu :D? Reklama facebook nie jest typem reklamy, który kojarzymy z gazet, radia bądź telewizji. W przypadku Facebooka nie płacimy z góry określonej w cenniku kwoty - przykładowo 200 zł i hop - wyświetla się nam reklama. Reklama na Facebooku może kosztować nas zarówno 30 zł jak i 20000 zł. W zasadzie nie ma zdefiniowanej kwoty jaką przeznaczymy na nasze działania marketingowe. Wszystko zależy od tego na co Cię stać. Jedno jest pewne: reklama może przynieść duże zyski dla firmy, jeżeli w nią zainwestujesz. Nie ma się co oszukiwać, że pierwsze kroki w ustawianiu kampanii reklamowych będą hiper-dochodowe. Z pewnością zauważysz zwiększony ruch na stronie, jednak jako początkujący reklamodawca nie będziesz widział, gdzie budżet znika niepotrzebnie. To wymaga wprawy w analizowaniu danych, o których pisaliśmy wyżej oraz znajomości zawiłości algorytmów Facebooka.

Waluta konta reklamowego

Podczas zakładania konta reklamowego należy wybrać odpowiednią walutę - zawsze zachęcamy do rozliczania się w walucie, jaką macie na swojej karcie kredytowej podpiętej do konta Facebook - zakładamy, że to PLN-y. W innym przypadku, jesteście narażeni na dodatkowy koszt przewalutowania. Stawki są już zależne od banków.

Produkt i czas reklamy na fb

To również ma znaczenie szczególnie przy aukcjach i cenach za kliknięcie. Przy zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, reklama choinek, ozdób choinkowych czy prezentów będzie cieszyła się większym zainteresowaniem, co za tym idzie więcej osób kliknie w reklamę. To oznacza zwiększenie budżetu reklamowego. Na wiosnę interesujemy się grabiami lub nasionami traw, rowerkami dla dzieci.

W drugim przypadku większe zainteresowanie reklamą będzie w momencie, kiedy chodzi o konkurs lub coś co można zgarnąć "za free". Tu również można liczyć na bardzo duże zaangażowanie, dodatkowo zazwyczaj udostępnianie zwiększa zasięg posta, co pomaga w dotarciu do jeszcze większej liczby osób.

Kiedy koszt reklamy jest wyższy niż zakładamy

Prowadzenie kampanii reklamowych na facebooku nie jest czymś stałym i niezmiennym. Jak wcześniej wspomnieliśmy, to praca na żywym organizmie. Do tego Facebook cały czas zmienia algorytmy, doskonaląc katalogi cech każdego użytkownika. Po pierwsze należy zadać sobie pytanie: Skąd zaczerpnęliśmy informację, że nasza reklama będzie kosztowała akurat kwotę X zł? Jak to obliczyliście? No właśnie... Jeżeli zaczynasz prace z reklamą, najlepiej jeżeli nie będziesz niczego zakładał, ale uczył się swoich potencjalnych klientów, ich preferencji oraz analizy danych jakie oferuje Ci Facebook. Warto poświęcić część pieniędzy na "zabawę", zakładając z góry że zdobycie mało klientów, ale ogromną dawkę wiedzy.

Jeżeli będziesz doświadczonym reklamodawcą, wszystkie te informację o których pialiśmy będą dla Ciebie oczywistością. Do tego momentu próbuj korzystać z wielu celów reklamowych, baw się grupą docelową, zmieniaj treść i jakość grafik. Sprawdzaj jak zachowują się konsumenci. Nie bój się stracić - mając odpowiednią wiedzę tylko ZYSKASZ!

Reklama na facebook z pomocą agencji marketingowej

Jeżeli wolisz się zająć prowadzeniem firmy niż robić doktorat z algorytmów Facebooka, warto zainwestować we współprace z agencją marketingową. To kolejny czynnik, który wpływa na cenę reklamy na Facebooku. Jeżeli jednak wolisz mieć pewność, że budżet nie będzie "wyrzucany w błoto" na próbie ustawienia kampanii, to jest to rozsądne posunięcie. Praca agencji w zależności od potrzeb, może polegać na stworzeniu marki w mediach społecznościowych, tworzenie treści, grafik, moderowanie, odpowiedź na komentarze, udzielanie się na grupach, moderowanie grupy fanpage, uczestnictwo w ważnych wydarzeniach, koordynację i współprace z działem marketingu.