Blog

Miewasz poczucie, że Facebook czyta Ci w myślach kierując reklamy, które w jakimś stopniu odzwierciedlają Twoje preferencje? Serwis społecznościowy zwyczajnie korzysta z informacji na nasz temat, aby dostosować reklamy indywidualnie pod każdego użytkownika.

„Zmiany na Facebooku”, to wyrażenie, które z powodzeniem można użyć co najmniej dwa razy w miesiącu. Mark Zuckerberg i jego ekipa nie śpią i żywo reagują na głos społeczności. Jednakże tym razem zmiany nie są tylko i wyłącznie kosmetyczne, albowiem testowane rozwiązania w szczególności „uderzą” w administratorów fanpageów. W niniejszym artykule przedstawimy ostatnie aktualizacje i testy, które zostały zauważone na Fejsie. 

Pod koniec czerwca, Facebook ogłosił, że w najbliższych tygodniach (bardziej sprecyzowana data nie jest jeszcze znana), światło dzienne ujrzą nowe statystyki (metryki). Ich celem jest pomóc reklamodawcom lepiej „zrozumieć” społeczność portalu społecznościowego Marca Zuckerberga. W szczególności nowe wskaźniki będą użytecznym narzędziem do badania zaangażowania użytkowników w stosunku do reklamy.

Śmiało można przyjąć, że w obecnych czasach, ludzie częściej szukają głównych informacji o naszej działalności na Facebooku, aniżeli na firmowej stronie internetowej. Lubimy by wszystko było aktualne, a właśnie z tym kojarzy nam się Facebook. Przyjazność dla użytkownika i łatwość w użyciu sprawia, że oczekujemy od firmy, aby ta miała dobry fanpage (FP), z którego zaczerpniemy najnowszych wiadomości o marce. Natomiast „dobry fanpejdż to zoptymalizowany fanpejdż”.

 

Emotikony facebook to nowa moda w kampaniach marketingowych największych światowych marek. Każdy z nas używa emotikony facebook w codziennym życiu, stąd PR-owcy kierując się falą facebookowej mody postanowili w swoich kampaniach wykorzystać emotki jako międzynarodowy język komunikacji z użytkownikami social media.