Blog

Mark Zuckerberg ze swoim zespołem nieustannie stara się połączyć użytkowników ułatwiając im komunikację. Wcześniej pisaliśmy o nowych funkcjonalnościach Grup, które miały na celu usprawnienie działań ich administratorom. Kolejną opcją ma być tworzenie Grup przez Strony, dzięki którym właściciele stron będą mogli w łatwy sposób stworzyć miejsce do dyskusji dla wszystkich swoich fanów.

W ostatnim czasie świat obiegła informacja, że liczba użytkowników portalu Marca Zuckerberga przekroczyła 2 miliardy „dusz”. W samej Polsce najnowsze szacunki wskazują, że Facebooka posiada już około 16 milionów osób. Tak ogromnej publiczność nie ma żadna telewizja, no chyba, że podczas najważniejszych meczów Reprezentacji w piłce nożnej. Ilość użytkowników „fejsa” powinna skłonić każdego właściciela firmy do pytania: czy reklama na Facebooku jest opłacalna, a następnie... ile kosztuje reklama na Facebooku.

 

Mark Twain powiedział kiedyś, że Publiczność jest jedynym krytykiem, którego opinia jest cokolwiek warta. Parafrazując powyższy cytat na „ Użytkownicy Facebooka jest[są] jedynym krytykiem, którego recenzja jest cokolwiek warta” otrzymujemy zdanie, z którym raczej tak chętnie się nie zgadzamy. Jednakże, czy Facebookowe (w domyśle Facebookowiczów) recenzje restauracji, kin, a nawet sklepów wielkopowierzchniowych w jakiś sposób wpływają na nasz światopogląd? 

Stało się! Stworzyliśmy piękny, pachnący nowością fanpage z przeznaczeniem dla firmy, hobby czy innego, dodatkowego zajęcia. Uzupełniliśmy wszystkie dane – począwszy od precyzyjnie „wbitej” pinezki z lokalizacją, a skończywszy na wymienieniu całej gamy oferowanych produktów. Gdy już nacieszyliśmy wzrok opublikowanym zdjęciem profilowym, w głowie powoli zaczyna świtać niespokojna myśl: Jak rozreklamować fanpage? Wychodząc naprzeciw, przedstawiamy Wam kilka wskazówek, które prawdopodobnie pomogą Wam znaleźć odpowiedź. 

Reakcje Facebook są nam wszystkim dobrze znane i z pewnością używane przez większość użytkowników na całym świecie. Nie raz zdarzyło Wam się zapewne brać udział w zabawach na fp, na których za pomocą reakcji oddawaliście głos na swój typ. Według twórcy popularnego serwisu społecznościowego reakcje Facebook miały mieć zupełnie inne zastosowanie, aniżeli używanie ich przez użytkowników do zabaw w głosowanie live.