FB Blog - blog w tematyce prowadzenia Facebooka i fanpage dla firm

Blog w tematyce dotyczącej Facebooka i wszystkim z czym wiąże się posiadanie i prowadzenie fanpage. Nie tylko dla firm, ale także o obecności w social mediach, ze szczególnym uwzględnieniem Facebooka dla standardowych użytkowników. Znajdą się tutaj ciekawe jak i ważne informacje dla każdego kto interesuje się tematyką FB.

Jeżeli zaglądaliście do naszych pozostałych artykułów z bloga o tym jak skutecznie prowadzić i promować fanpage, to spotkaliście się z jedną z polecanych metod, czyli konkurs facebook. Pomimo, że każdego dnia trafiacie na różne konkursy na facebooku (może nawet braliście w nich udział), to nie zastanawiacie się nad ich poprawnością. A ponieważ "Ignorantia iuris nocet" (nieznajomość prawa szkodzi), w tym artykule postaramy się wyjaśnić jak powinien wyglądać konkurs oraz jak pogodzić chęć promocji z ustawą. Po przeczytaniu tego artykułu zdasz sobie sprawę, że niektóre konkursy na facebooku są niezgodne z prawem. Ups!

 

Miewasz poczucie, że Facebook czyta Ci w myślach kierując reklamy, które w jakimś stopniu odzwierciedlają Twoje preferencje? Serwis społecznościowy zwyczajnie korzysta z informacji na nasz temat, aby dostosować reklamy indywidualnie pod każdego użytkownika.

Stało się! Stworzyliśmy piękny, pachnący nowością fanpage z przeznaczeniem dla firmy, hobby czy innego, dodatkowego zajęcia. Uzupełniliśmy wszystkie dane – począwszy od precyzyjnie „wbitej” pinezki z lokalizacją, a skończywszy na wymienieniu całej gamy oferowanych produktów. Gdy już nacieszyliśmy wzrok opublikowanym zdjęciem profilowym, w głowie powoli zaczyna świtać niespokojna myśl: Jak rozreklamować fanpage? Wychodząc naprzeciw, przedstawiamy Wam kilka wskazówek. Dzięki temu łatwiej Wam będzie rozkręcić profil w social media.

 

„Zmiany na Facebooku”, to wyrażenie, które z powodzeniem można użyć co najmniej dwa razy w miesiącu. Mark Zuckerberg i jego ekipa nie śpią i żywo reagują na głos społeczności. Jednakże tym razem zmiany nie są tylko i wyłącznie kosmetyczne, albowiem testowane rozwiązania w szczególności „uderzą” w administratorów fanpageów. W niniejszym artykule przedstawimy ostatnie aktualizacje i testy, które zostały zauważone na Fejsie. 

Najnowsze szacunki wskazują, że Facebooka posiada już około 16 milionów osób w Polsce. Tak ogromnej publiczność nie ma żadna telewizja, no chyba że podczas najważniejszych meczów Reprezentacji w piłce nożnej. Ilość użytkowników na Facebooku skłania nas do pytań: Czy reklamy na Facebooku są opłacalne? Ile kosztuje facebook reklama? Czy promowanie na Facebooku jest skuteczne? Jak przygotować grupę docelową? Odpowiedź jest równie trudna, jak przy próbie wyjaśnienia ile kosztuje prowadzenie fanpage. Znów usłyszycie od nas: „to zależy”, bo możliwości konfiguracji, które oferuje reklama facebook są niezliczone.

 

Śmiało można przyjąć, że w obecnych czasach, ludzie częściej szukają informacji o naszej działalności na Facebooku, aniżeli na firmowej stronie internetowej. Lubimy by wszystko było aktualne, a właśnie z tym kojarzy nam się Facebook. Przyjazność dla użytkownika i łatwość w użyciu sprawia, że oczekujemy od firmy, aby ta miała dobry fanpage, z którego zaczerpniemy najnowszych wiadomości o marce. Natomiast „dobry fanpejdż to zoptymalizowany fanpejdż”.

 

W dzisiejszych czasach używanie emotikonów na facebook jest na porządku dziennym, dzięki nim komunikacja staje się bardziej rzeczywista i szybsza. Symbole emotikonek uzupełniają treść lub całkowicie nam ją zastępują. W dużej mierze wracamy do czasów, kiedy to posługiwaliśmy się wyłącznie pismem obrazkowym. Dodawanie graficznych odpowiedników uczuć i czynności stało się tak oczywiste (szczególnie dla pokolenia Y, Z i XD), że wiadomości nie zawierające chociaż jednej emotikonki na facebook wydają się być bez emocji i pełne wątpliwości dla odbiorcy. W czym jeszcze tkwi sekret facebook emoji? Ikony są po prostu łatwym i szybkim sposobem na wyrażanie uczuć, bez ich literalnego wyrażania.

 

Pod koniec czerwca, Facebook ogłosił, że w najbliższych tygodniach (bardziej sprecyzowana data nie jest jeszcze znana), światło dzienne ujrzą nowe statystyki (metryki). Ich celem jest pomóc reklamodawcom lepiej „zrozumieć” społeczność portalu społecznościowego Marca Zuckerberga. W szczególności nowe wskaźniki będą użytecznym narzędziem do badania zaangażowania użytkowników w stosunku do reklamy.

W czasie kiedy korzystamy z Facebooka wiele może się u nas zmienić, co zresztą chętnie dokumentujemy na tablicy, obwieszczając znajomym (i nie tylko) o ważnych wydarzeniach z życia. Jednym z takich wydarzeń, które zazwyczaj króluje w ilości polubień i komentarzy jest zmiana stanu cywilnego, co za tym idzie zmiana nazwiska. Jak się okazuje, większość świeżo upieczonych pań zmienia nazwisko na fb w ciągu 24h od powiedzenia sakramentalnego „TAK”. Zmienić imię i nazwisko na fb można korzystając z komputera, ale również z urządzeń mobilnych. To banalnie proste i zajmie Ci kilka chwil.

Emotikony facebook to nowa moda w kampaniach marketingowych największych światowych marek. Każdy z nas używa emotikony facebook w codziennym życiu, stąd PR-owcy kierując się falą facebookowej mody postanowili w swoich kampaniach wykorzystać emotki jako międzynarodowy język komunikacji z użytkownikami social media.

Kto ma konto na facebooku, ten wie że zdarzają się sytuację, kiedy kontakt z facebookiem jest niezbędny. Jesteśmy przyzwyczajeni do możliwości rozmowy z konkretną osobą, która po wysłuchaniu naszego problemu rozpocznie działania naprawcze. W przypadku obsługi na Facebooku stajemy przed głuchą ścianą i jesteśmy zdani na siebie. To nie oznacza, że kontakt z administratorem facebooka jest niemożliwy.


PAMIĘTAJ, ŻE NIE JESTEŚMY ADMINISTRATORAMI FACEBOOKA, A TYLKO PISZEMY O TYM JAK MOŻNA UZYSKAĆ POMOC.

 

Nie ma znaczenia, czy prowadzisz food-truck, blog o podróżach, albo pensjonat w Poroninie. Chcesz by oferowane treści bądź usługi dotarły do jak największej ilości osób. Z tego względu, myśli kierujesz ku Facebookowi - "Jak wypromować stronę na facebooku?" Niestety Facebook to cały świat, a jak dobrze wiemy - światem rządzą pieniądze. Bez płatnych reklam promocja strony fanpage będzie niezwykle trudne (o ile nie chodzi nam o FP, gdzie wrzucać będziemy śmieszne kotki lub inne zabawne obrazki). Nie załamuj się! W niniejszym artykule postaramy się podać Ci kilka pomysłów na to, jak z przy odrobinie pracy wygląda promowanie własnego fb.

 

Zarządzanie firmowym profilem na fb to duża odpowiedzialność zarówno przed klientem jak i grupą osób, które śledzą profil. W ręku masz władze - czyli możliwość edycji i przeglądania profilu. W zależności jaką role na facebooku Ci nadano, masz dostęp do różnych danych na koncie. Ważne! Żeby ktoś przyznał Ci role musisz mieć konto na Facebooku.

 

Media społecznościowe są w dzisiejszych czasach jedną z najskuteczniejszych metod docierania do potencjalnych klientów oraz promowania marki. Do lamusa przechodzą papierowe reklamy oraz małe czarno-białe ogłoszenia w gazetach, które zazwyczaj wyrzucamy zapominając o ich istnieniu.
Jedną z możliwości jest aktywne uczestnictwo przynajmniej na jedynm koncie społecznościowym.

jaką firmę wybrać do obsługi profilu fanpage na FB

Poprzednio poruszaliśmy temat czy obsługa Facebooka konta firmowego fanpage jest prosta. Teraz chcielibyśmy się pochylić nad zagadnieniem jakie kwestie trzeba przemyśleć przy wyborze specjalisty bądź firmy do obsługi naszego firmowego profilu fanpage na Facebooku - czy jest to niezbędne, jakie możemy mieć z tego korzyści. Zapraszamy do lektury.

 

Od kilku dni za pośrednictwem Facebooka możemy korzystać z wyszukiwania bezprzewodowej sieci WiFi.  To otwarta furtka dla wszystkich restauracji, hoteli i miejsc, które mogą w ten sposób zareklamować się wśród użytkowników. W naszym artykule dowiecie się jak uruchomić nową funkcję!

Profesjonalna obsługa profilu firmy na portalu Facebook

Ostatnio poruszaliśmy istotną kwestię odnośnie obsługi strony fanpage na FB, mianowicie ile kosztuje prowadzenie fanpage na Facebooku? Teraz chcielibyśmy pokazać, że konto firmowe (fanpage) na Facebooku to łatwy sposób zdobycia klientów. Idealne miejsce do promowania się i rozwijania biznesu. Obsługa Facebooka konta firmowego fanpage może być prosta. Wystarczy kilka kliknięć. Zapraszamy do lektury.

 

W Polsce liczbę osób korzystających z Facebooka szacuje się na ok. 15 mln użytkowników, to idealne miejsce na tani i skuteczny marketing pozwalający nam stworzyć markę. Nasuwa się pytanie jak prowadzić fanpage, żeby zbudować rozpoznawalną markę i wykreować odpowiedni wizerunek tak, aby pozyskać kontakt z nowymi klientami i utrzymać przy sobie obecnych.

 

zdjęcie obrazujące artykuł ile kosztuje obsługa fanpagega fanpgae na FB

Niedawno pisaliśmy o niezwykle ważnej kwestii w ramach prowadzenia strony firmowej fanpage na Facebooku, mianowicie jaka jest cena reklamy na Facebooku? Dzisiaj natomiast poruszamy kolejny, bardzo ważny dla wielu przedsiębiorców i właścicieli firm temat - ile kosztuje prowadzenie facebooka, twitter linkedin? Oferta na prowadzenie fanpage zależy od wielu czynników, które poniżej postaramy się wyjaśnić. Niestety wielu przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy ze złożoności całego procesu tworzenia profilu i nadania mu odpowiedniego kierunku poprzez różne działania, które są skuteczne - ale wymagają pełnego zaufania do agencji reklamowej. Takie zaufanie trzeba mieć również przy usłudze na pozycjonowanie stron.

Facebook nieustannie się rozwija, przedstawia nowe rozwiązania miliardom użytkowników na całym świecie. Jakie przesłanie niesie za sobą rozbudowanie funkcjonalności grup na Fb? „Wspieramy ludzi w budowaniu wspólnoty i łączeniu świata ze sobą” - tak brzmi nowa misja Facebooka, którą Mark Zuckerberg przedstawił podczas Facebook Community Summit.

Prowadzisz firmę i zastanawiasz się co zrobić, żeby ją wypromować? Zdajesz sobie na pewno sprawę z tego, że social media w dzisiejszych czasach są nieodzownym elementem budowania marki, właściwie w każdej branży. Konkurencja nie śpi, więc warto ten temat zgłębić. Jeśli sam nie wiesz jak się za to zabrać, to prowadzenie strony firmowej na FB najlepiej jest zlecić specjaliście. Oczywiście, trzeba dobrze wybrać. Podpowiemy Ci na co zwrócić szczególną uwagę przy zlecaniu obsługi profilu Fanpage.

Millenialsi określani jako generacja Y to osoby urodzone po 1980 roku do około 2000 roku, które w dobie Internetu, mediów społecznościowych i smarfonów stały się pierwszym w pełni globalnym pokoleniem. Nowa generacja konsumentów jest nastawiona na rozwój i skupiona na sobie, ciężko jest więc sprostać oczekiwaniom społeczeństwa, które nieustannie podnosi poprzeczkę i stało się odporne na reklamy.

Nie ma żadnej wątpliwości. Facebook, a raczej jego użytkownicy pokochali opcję panoramicznych 360-stopniowych zdjęć. Wrzucanie fotek, które facebookowicz może "przewijać" staje się również i w naszym kraju coraz bardziej popularne, jednakże dość niedostępne (by zrobić zdjęcie 360 potrzeba było odpowiedniej technologi aparatu, bądź zabawy w programach typu DesignBold").

Prawidłowa nazwa profilu na Facebooku to podstawa rozpoznawalności strony i element marketingu. Każdy pragnie tego, by fanpage był przyciągający i rzucający się w oczy, jednak należy pamiętać przede wszystkim o powiązaniu obowiązującej nazwy firmy (sklep stacjonarny, internetowy), z tym co zamieścimy w nazwie profilu. W końcu po to tworzymy profile w mediach społecznościowych. Niestety, czasem pomysł na lepszą nazwę przychodzi nam do głowy nieco później.

Mark Zuckerberg ze swoim zespołem nieustannie stara się połączyć użytkowników ułatwiając im komunikację. Wcześniej pisaliśmy o nowych funkcjonalnościach Grup, które miały na celu usprawnienie działań ich administratorom. Kolejną opcją ma być tworzenie Grup przez Strony, dzięki którym właściciele stron będą mogli w łatwy sposób stworzyć miejsce do dyskusji dla wszystkich swoich fanów.

Emotikony na Fb to nic innego jak wirtualna emocjonalność w formie kolorowych obrazków zrodzonych w Japonii, gdzie ciągi znaków zostały zastąpione pionowymi graficznymi odpowiednikami. Emotikony na Fb znajdziemy również pod określeniem emoji. 

Mark Twain powiedział kiedyś, że Publiczność jest jedynym krytykiem, którego opinia jest cokolwiek warta. Parafrazując powyższy cytat na „ Użytkownicy Facebooka jest[są] jedynym krytykiem, którego recenzja jest cokolwiek warta” otrzymujemy zdanie, z którym raczej tak chętnie się nie zgadzamy. Jednakże, czy Facebookowe (w domyśle Facebookowiczów) recenzje restauracji, kin, a nawet sklepów wielkopowierzchniowych w jakiś sposób wpływają na nasz światopogląd? 

Na Facebooku pojawiła się nowa tęczowa emotka Pride, w spolszczonej wersji Duma. Twórca najpopularniejszego serwisu społecznościowego Mark Zuckerberg w poście na swoim profilu wspiera równość wyjaśniając, że tęczowa emotka powstała dla uczczenia miesiąca dumy w USA czyli „pride month”.

Reakcje Facebook są nam wszystkim dobrze znane i z pewnością używane przez większość użytkowników na całym świecie. Nie raz zdarzyło Wam się zapewne brać udział w zabawach na fp, na których za pomocą reakcji oddawaliście głos na swój typ. Według twórcy popularnego serwisu społecznościowego reakcje Facebook miały mieć zupełnie inne zastosowanie, aniżeli używanie ich przez użytkowników do zabaw w głosowanie live.